所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 42PDIP |
| Family Name | ST7 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 8 KB |
| Maximum Speed | 8 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 384 byte |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Interface Type | SCI/SPI |
| On-Chip ADC | 8-chx8-bit |
| Number of Programmable I/Os | 32 |
| Number of Timers | 2 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| A/D Channels Available | 8 |
| Package / Case | SDIP-42 |
| A/D Bit Size | 8 bit |
| Core | ST7 |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Packaging | Tube |
| Maximum Clock Frequency | 8 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Data RAM Size | 384 B |
| Supply Voltage - Max | 5 V |
| Supply Voltage - Min | 3.2 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Data ROM Size | 256 B |
| Series | ST72 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of ADC Channels | 8 |
| Number of Timers/Counters | 4 Timer |
| Data ROM Type | Flash |
| Brand | STMicroelectronics |
| Number of I/Os | 32 I/O |
| ADC Resolution | 8 bit |
| Length | 36.83 mm |
| Height | 3.81 mm |
咨询QQ
热线电话