所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 42PDIP |
| Family Name | ST7 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 16 KB |
| Maximum Speed | 8 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 512 byte |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Interface Type | SCI/SPI |
| On-Chip ADC | 8-chx8-bit |
| Number of Programmable I/Os | 32 |
| Number of Timers | 2 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | ST7 |
| Maximum Clock Frequency | 8 MHz |
| Data RAM Size | 512 B |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package / Case | PDIP-42 |
| Mounting Style | Through Hole |
| A/D Bit Size | 8 bit |
| A/D Channels Available | 8 |
| Data ROM Size | 256 B |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Processor Series | ST72C3x |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| Supply Voltage - Max | 5 V |
| Supply Voltage - Min | 3.2 V |
| Mounting | Through Hole |
| ADC Bits | 8 |
| Package Width | 13.72 |
| PCB | 42 |
| ADC Channels | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| SPI | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 8 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Maximum Speed | 8 |
| Package Length | 36.83 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3.2 |
| Pin Count | 42 |
| Package Height | 3.81 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Matchcode | ST72C334J4B6 |
| U(cc) min | 3.2V |
| Unit Pack | 390 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 1 |
| EEPROM Size | 256Byte |
| T(A)min | -40°C |
| Frequency (max) | 8MHz |
| ROM-Type | FLASH |
| Digital I/O | 32pins |
| T(A)max | 85°C |
| ROM Size | 16KByte |
| Automotive | NO |
| U(cc) max | 5.5V |
| Bus width | 8Bit |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Core Processor | ST7 |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 6x8b |
| Connectivity | SCI, SPI |
| Number of I /O | 32 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.2 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Speed | 16MHz |
| Package/Case | 42-SDIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | ST72 |
| Case | DIP44 |
| Flash memory capacity | 16kB |
| Number of inputs/outputs | 32 |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | ST7 microcontroller |
| Gross weight | 3.73 g |
| Clock frequency | 16MHz |
| Supply voltage | 3.2...5.5V DC |
| SRAM memory capacity | 512B |
| EEPROM memory capacity | 256B |
| Interface | SPI |
| Number of 8-bit ADCs | 6 |
| Collective package [pcs] | 13 |
| spg | 13 |
咨询QQ
热线电话