所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SO N |
| Number of Supervisors | 1 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 2.55 V |
| Maximum Reset Active Time | 280 ms |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Watchdog Timer | No |
| Power Fail Detection | Yes |
| Maximum Supply Current | 60 uA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Driver | Active Low/Push-Pull |
| Maximum Power Dissipation | 320 mW |
| Monitored Voltage | 1 to 5.5 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 2.7 V |
| Standard Package | Cut Tape |
| Typical Reset Threshold Voltage | 2.625 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 320 |
| Chip Enable Signals | No |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 2.55 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SO N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 2.7 |
| Monitored Voltage | 1 to 5.5 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Reset Active Time | 280 |
| Manual Reset | Yes |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Maximum Supply Current | 60 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Reset | Active Low |
| Voltage - Threshold | 2.625V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Other Names | 497-3831-2 |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Operating Supply Current | 60 uA |
| Package / Case | SO-8 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Supervisory Circuits |
| Undervoltage Threshold | 2.55 V |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Threshold Voltage | 1 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Reset Delay Time | 280 ms |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Watchdog | No Watchdog |
| Overvoltage Threshold | 2.7 V |
| 电压 - 阈值 | 2.625V |
| 输出 | Push-Pull, Totem Pole |
| 复位超时 | 140 ms Minimum |
| 复位 | Active Low |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 受监控电压数 | 1 |
| 类型 | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Inputs Monitored | 1 Input |
| Watchdog Timers | No Watchdog |
| Brand | STMicroelectronics |
| Length | 5 mm |
| Output Current | 20 mA |
| Series | STM704 |
| Height | 1.5 mm |
| Pd - Power Dissipation | 320 mW |
咨询QQ
热线电话