所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TSSOP |
| Number of Supervisors | 1 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 3 V |
| Maximum Reset Active Time | 280 ms |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Watchdog Timer | No |
| Power Fail Detection | Yes |
| Maximum Supply Current | 60 uA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Driver | Active Low/Push-Pull |
| Maximum Power Dissipation | 320 mW |
| Monitored Voltage | 1 to 5.5 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 3.15 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Supervisory Circuits |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Undervoltage Threshold | 3 V |
| Overvoltage Threshold | 3.15 V |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Manual Reset | Resettable |
| Watchdog | No Watchdog |
| Battery Backup Switching | Backup |
| Power-Up Reset Delay (Typ) | 280 ms |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-8 |
| Packaging | Tube |
| Chip Enable Signals | No |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Supply Current (Typ) | 60 uA |
| Supply Voltage - Min | 1 V |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话