所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Reset Threshold Voltage | 3.075 |
| Output Driver | Active Low/Push-Pull |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 320 |
| Chip Enable Signals | No |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 3 |
| Watchdog Timer | No |
| Power Fail Detection | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SO N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Number of Supervisors | 1 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 3.15 |
| Monitored Voltage | 1 to 5.5 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Reset Active Time | 280 |
| Manual Reset | Yes |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Maximum Supply Current | 60 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 100 |
| MOQ | 2000 |
| Reset | Active Low |
| Voltage - Threshold | 3.075V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Standard Package | 100 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 0.32 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC N |
| Number of Elements | 1 |
| Reset Active Time | 280 ms |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Supply Current | 0.06 mA |
| Monitored Voltage 1 (Typ) | 1 to 5.5 V |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Reset Threshold Voltage (Max) | 3.15 V |
| Reset Threshold Voltage (Min) | 3 V |
| DELETED | Compliant |
| Threshold Voltage | :3.075V |
| No. of Supervisors / Monitors | :1 |
| Supply Voltage Min | :1.1V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Reset Type | :Active-Low |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Delay Time | :200ms |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :704 |
| IC Generic Number | :704 |
| Logic Function Number | :704 |
| Microprocessor Support IC Features | :Active Low Reset, Manual Rest Input, Battery Switch Over, Chip Enable Gating |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Current Max | :20mA |
| Supply Voltage Range | :1.1V to 5.5V |
| Turn On Threshold Voltage | :3.08V |
| Voltage Vcc Max | :7V |
| Voltage Vcc Min | :-0.3V |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话