所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | No |
| Capacitance | 0.15 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Termination Style | Radial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Lead Spacing | 12.1 mm |
| Product | High Voltage MLCCs |
| Lead Style | Straight |
| Case Height | 12.7 mm |
| Case Length | 14.5 mm |
| Case Width | 5.08 mm |
| Dimensions | 5.08 mm W x 14.5 mm L x 12.7 mm H |
| Dissipation Factor DF | 2.5 |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | SV |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Capacitance Value | 0.15uF |
| Product Length | 14.5(Max) |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 5.08(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Product Height | 12.7(Max) |
| Voltage | 1000VDC |
| Dielectric | X7R |
| Case Style | Dipped |
| Technology | Standard |
| Wire Form | Straight |
| Type | High Voltage MLC Radials |
咨询QQ
热线电话