所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.47 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Termination Style | Radial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Lead Spacing | 17.1 mm |
| Product | High Voltage MLCCs |
| Lead Style | Straight |
| Case Height | 18.3 mm |
| Case Length | 19.6 mm |
| Case Width | 5.08 mm |
| Dimensions | 5.08 mm W x 19.6 mm L x 18.3 mm H |
| Dissipation Factor DF | 2.5 |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | SV |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Height - Seated (Max) | 0.720" (18.30mm) |
| Size / Dimension | 0.772" L x 0.200" W (19.60mm x 5.08mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Standard Package | 50 |
| Package/Case | Radial |
| Other Names | 478-4052 |
| Features | High Voltage |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | High Voltage MLC Radials |
| Product Range | :AVX - SV Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Dielectric Characteristic | :X7R |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| No. of Pins | :2 |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85322300 |
咨询QQ
热线电话