所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Input Voltage | 85 to 265 V |
| Output Voltage | 24 V |
| Maximum Current Rating | 1.2 A |
| Maximum Output Current | 4.3 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 84(Typ) % |
| Input Frequency | 47 to 63 Hz |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Style | Enclosed |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Input Frequency | 47 to 63 |
| Package Height | 44.96 |
| Mounting | Desktop |
| Efficiency | 84(Typ) |
| Minimum Isolation Voltage | 3000VAC |
| Input Voltage | 85 to 265 |
| Maximum Output Current | 4.3 |
| Package Width | 96 |
| Output Voltage | 24 |
| PCB | 7 |
| Package Length | 187.96 |
| Minimum Operating Temperature | -10 |
| Pin Count | 7 |
| Line Regulation | 96mV |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Applications | Commercial |
| Approvals | CE, CSA, EN, UL |
| Power (Watts) - Max | 103W |
| Voltage - Output | 24V |
| Size / Dimension | 7.40" L x 3.78" W x 1.77" H (188.0mm x 96.0mm x 45.0mm) |
| Power (Watts) | 100W |
| Load Regulation | 144mV |
| Output - 1 @ Current (Max) | 24 VDC @ 4.3A |
| Voltage - Input | 85 V ~ 265 VAC |
| Type | Standard Product |
| Power Supply Type | Switching (Closed Frame) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Switching Supplies |
| Output Current-Channel 1 | 4.3 A |
| Dimensions | 7.4 in L x 3.78 in W |
| Width | 3.78 in |
| Commercial/Medical | Commercial |
| Open Frame/Enclosed | Enclosed |
| Output Power Rating | 103 W |
| Output Voltage-Channel 1 | 24 V |
| Height | 1.77 in |
| Mounting Style | Chassis |
| Length | 7.4 in |
| Unit Weight | 4.519 lbs |
| Series | SWS |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Brand/Series | SWSSeries |
| Configuration | Enclosed |
| Current,Output | 4.3A(Max.) |
| Frequency,Input | 47to63Hz |
| MountingType | Panel |
| NumberofOutputs | 1 |
| Operation | PFC |
| Output | 24VDC@4.3A |
| Power,Output | 100W |
| PrimaryType | AC-DC |
| SpecialFeatures | Parallelable,RemoteOn/Off,RemoteSense |
| Standards | ULListed,CSACertified,CEMarked |
| Temperature,Operating | -10to+70°C |
| Voltage,Input | 100-265VAC |
| Voltage,Output | 24VDC |
咨询QQ
热线电话