所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Bracket Mount/Through Hole |
| Maximum Current Rating | 3@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 120 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Coin Silver |
| Terminal Type | PC Pins |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating AC | 120 V |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Series | T |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Actuator Style | Curved Rocker |
| Electrical Life | 60000 |
| Product Length | 14.73 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Contact Plating | Silver |
| Product Depth | 7.62 |
| Product Height | 19.53 |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Maximum AC Voltage Rating | 120 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Maximum Current Rating | 3@120VAC 28VDC |
| Actuator Material | Nylon |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Industry Aliases | T101-J1-V3-Q-E-2 |
| Subcategory | Switch Rocker |
| Lead Time | 49 Days |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话