所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Sub-Miniature |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | PC Mount with Bracket |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 3@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 120 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Coin Silver |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Round Toggle |
| Electrical Life | 60000 |
| Product Length | 6.1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 27.24 |
| Maximum Current Rating | 3@120VAC 28VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Maximum AC Voltage Rating | 120 |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Product Height | 8.77 |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Circuit | SPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 3A (AC/DC) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 60,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Standard Round |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Bushing Thread | Unthreaded |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 7.37mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话