所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON OFF ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Curved Rocker |
| Electrical Life | 30000 |
| Product Length | 27.81 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 7.62 |
| Product Height | 23.59 |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 |
| Base/Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Maximum AC Voltage Rating | 20 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Actuator Material | Nylon |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 15.75mm x 6.35mm |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Other Names | *T103J1ZBE2 |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 20 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Series | T |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 20 V |
| Power Rating | 0.4 VA |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话