所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 4A |
| DIN Number | DIN 45329 |
| Gender | Female |
| IP Rating | IP40 |
| Mating Type | Screw Lock |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Contacts | 7 |
| Series | C 091 A |
| Shielded/Unshielded | Shielded |
| Termination Method | Solder |
| Voltage Rating | 100 V |
| 连接器类型 | 母座 |
| IP 防护等级 | IP40 |
| 主体向性 | 直 |
| 最高工作温度 | +100°C |
| 屏蔽/非屏蔽 | 屏蔽 |
| 安装类型 | 面板安装 |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 4A |
| DIN 编号 | DIN 45329 |
| 触点数目 | 7 |
| 触点电镀 | 银 |
| 额定电压 | 100 V |
| 接合型 | 螺丝锁 |
| 系列 | C 091 A |
咨询QQ
热线电话