所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ingress Protection | IP40 |
| Orientation | Keyed |
| Voltage - Rated | 100V |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut |
| Termination | Solder Cup |
| Shell Size - Insert | DIN (270 Degree) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Shell Material, Finish | Die Cast, Nickel Plated |
| Contact Finish | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Fastening Type | Threaded |
| Standard Package | 50 |
| Current Rating | 5A |
| Number of Positions | 7 |
| Features | Shielded |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product Category | Circular DIN Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Family | C091A |
| Voltage Rating | 100 V |
| Termination Style | Solder |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Standard | DIN |
| Product Type | Connectors |
| Contact Plating | Silver |
| Part # Aliases | 009 3487 T U |
| Number of Contacts | 7 |
| Shell Plating | Nickel |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Agency Approvals | UL Recognized/IEC |
| Angle | Straight |
| Brand/Series | C091-A Series |
| Contact Type | Socket |
| Current, Rating | 5 A |
| Finish, Housing | Nickel |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Gender | Female |
| Housing Type | Metal |
| IP Rating | IP 40 |
| Material, Dielectric | Thermoplastic |
| Material, Housing | Die Cast |
| Mating Type | Threaded |
| Mount Method | Front |
| Primary Type | DIN |
| Special Features | EMI Shielding, Screw Locking |
| Strain Relief | Internal |
| Type | Panel Socket |
| Voltage, Rating | 250 V |
| Wire, AWG | 20-26 |
咨询QQ
热线电话