所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Temp Range | -40C to 100C |
| Rad Hardened | No |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating (Max) | 5 A |
| Gender | RCP |
| Mounting Style | Panel |
| Body Orientation | Straight |
| Strain Relief | Yes |
| Type | Circular |
| Number of Contacts | 7 POS |
| Product Length (mm) | 17.5 mm |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | F |
| Contact Classification | 7Signal |
| Family | C 091 A |
| Product Diameter (mm) | 20 mm |
咨询QQ
热线电话