所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | No |
| Capacitance | 220 uF |
| Voltage Rating | 16 V |
| ESR | 75 mOhms |
| Tolerance | 10 % |
| Case Code - in | 2824 |
| Case Code - mm | 7260 |
| Height | 3.8 mm |
| Mfr Case Code | E Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | T495 |
| Product | Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 6 mm W x 7.3 mm L |
| Package / Case | 2824 (7260 metric) |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Polarity | Polar |
| Capacitance Value | 220uF |
| Product Length | 7.3 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 35.2 |
| Equivalent Series Resistance Type | Low |
| Product Depth | 6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 3.6 |
| Case Code | E |
| Construction | Flat |
| Voltage | 16VDC |
| Dissipation Factor | 8 |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 0.075 |
| Package/Case | 7260-38 |
| Case Length | 7.3 mm |
| Case Width | 6 mm |
咨询QQ
热线电话