所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7343-43,X |
| Capacitance Value | 4.7 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | X |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 0.3 Ohm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Construction | Flat |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 4.7 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| ESR | 300 mOhms |
| Case Code - in | 2917 |
| Case Code - mm | 7343 |
| Height | 4.3 mm |
| Mfr Case Code | X Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | T495 |
| Product | Tantalum Solid Low ESR Standard Grade |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 4.3 mm W x 7.3 mm L |
| Leakage Current | 1.9 uA |
| Package / Case | 2917 (7343 metric) |
| Ripple Current | 297 mA |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Polarity | Polar |
| Product Length | 7.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 1.9 |
| Equivalent Series Resistance Type | Low |
| Product Depth | 4.3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 4 |
| Dissipation Factor | 4 |
| Equivalent Series Resistance | 0.3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 7.3 mm |
| Case Width | 4.3 mm |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| DCL | 1.9 uA |
| DF | 4% |
| Lead Spacing (nom) | Not Required mm |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Seal | Not Required |
| Length W/Weld (max) | Not Required mm |
| Insulation | Not Required |
| Product Length (mm) | 7.3 mm |
| Product Depth (mm) | 4.3 mm |
| Product Height (mm) | 4 mm |
| Seated Plane Height | Not Required mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Length W/Weld | Not Required mm |
| Standard Pack: | 1 |
| Case | X |
| ESR value | 300mΩ |
| Multiplicity | 1 |
| Gross weight | 0.04 g |
| Capacitor type | tantalum |
| Capacitor kind | low impedance |
| Operating voltage | 50V |
| Collective package [pcs] | 500 |
| spg | 500 |
| Capacitance tolerance | ±20% |
| Loss factor | 2.4 µA |
| Equivalent series resistance | 0.3 Ohm |
| Construction form | X |
| Temperature range | -55...+125 °C |
咨询QQ
热线电话