所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7343-31,D |
| Capacitance Value | 150 uF |
| Voltage | 6.3 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | D |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 0.025 Ohm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Product Height | 2.8 mm |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Construction | Flat |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Polymer SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 150 uF |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| ESR | 25 mOhms |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Case Code - in | 2917 |
| Case Code - mm | 7343 |
| Height | 3.1 mm |
| Mfr Case Code | D Case |
| Series | T525 |
| Product | Tantalum Organic Polymer Standard Grade |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 4.3 mm W x 7.3 mm L |
| Leakage Current | 95 uA |
| Package / Case | 2917 (7343 metric) |
| Ripple Current | 2.4 mA |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tradename | KO-CAP |
| Polarity | Polar |
| Product Length | 7.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 94.5 |
| Equivalent Series Resistance Type | Low |
| Product Depth | 4.3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 2.8 |
| Dissipation Factor | 10 |
| Equivalent Series Resistance | 0.025 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | Conductive Polymer Chip Capacitors Low ESR/High Temperature |
| Case Length | 7.3 mm |
| Case Width | 4.3 mm |
咨询QQ
热线电话