所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 10 |
| Lead Style | #10-32 Threaded |
| Mounting Feature | Flanges |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |
| Height | 1.248" (31.69mm) |
| Size / Dimension | 3.000" L x 3.000" W (76.20mm x 76.20mm) |
| Coating, Housing Type | Epoxy Coated |
| Power (Watts) | 2000W |
| Standard Package | 1 |
| Tolerance | ±10% |
| Composition | Thick Film |
| Package/Case | Box |
| Product Category | Planar Resistors |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Series | TAP2000 |
| Voltage Rating | 2 kV |
| Termination Style | Flange |
| Resistance | 10 Ohms |
| Case Length | 76.2 mm |
| Case Height | 39.31 mm |
| Power Rating | 2 kW |
| Type | 1000 and 2000 Watt Heat Sinkable Planar |
| Case Width | 76.2 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Range | :OHMITE - TAP2000 Series |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Resistor Element Type | :Thick Film |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85332900 |
| Material, Element | Thick Film |
| Package Type | Planar |
| Power, Rating | 2000 W |
| Special Features | Heat Sink |
| Termination | SMT |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话