所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 3216-18,A |
| Capacitance Value | 15 uF |
| Voltage | 6.3 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | A |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 3.5 Ohm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Construction | Flat |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Capacitance | 15 uF |
| Package / Case | 1206 (3216 metric) |
| Part # Aliases | TAJA156M006Y |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Mfr Case Code | A Case |
| Product | Tantalum Solid Standard Grade - Other Various |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| Case Code - mm | 3216 |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Case Length | 3.2 mm |
| Case Code - in | 1206 |
| ESR | 3.5 Ohms |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Leakage Current | 0.9 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | TAJ |
| Height | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Case Width | 1.6 mm |
咨询QQ
热线电话