所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 10 uF |
| Voltage Rating | 16 V |
| ESR | 2.8 Ohms |
| Tolerance | 10 % |
| Case Code - in | 1210 |
| Case Code - mm | 3528 |
| Height | 2.1 mm |
| Mfr Case Code | B Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | TAJ |
| Product | Tantalum Solid Standard Grade - Other Various |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 2.8 mm W x 3.5 mm L |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Leakage Current | 1.6 uA |
| Package / Case | 1210 (3528 metric) |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Life | Obsolete |
| Capacitor Case Style | :1210 [3528-21 Metric] |
| Manufacturer Size Code | :B |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.000072 |
| Tariff No. | 85322100 |
咨询QQ
热线电话