所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 10 uF |
| Voltage Rating | 16 V |
| ESR | 2.8 Ohms |
| Tolerance | 10 % |
| Case Code - in | 1210 |
| Case Code - mm | 3528 |
| Height | 2.1 mm |
| Mfr Case Code | B Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | TAJ |
| Product | Tantalum Solid Standard Grade - Other Various |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 2.8 mm W x 3.5 mm L |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Leakage Current | 1.6 uA |
| Package / Case | 1210 (3528 metric) |
| Factory Pack Quantity | 8000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Part # Aliases | TAJB106K016S |
| Polarity | Polar |
| Capacitance Value | 10uF |
| Product Length | 3.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 1.6 |
| Equivalent Series Resistance Type | Standard |
| Product Depth | 2.8 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 1.9 |
| Case Code | B |
| Construction | Flat |
| Voltage | 16VDC |
| Dissipation Factor | 6 |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 2.8 |
| Package/Case | 3528-21 |
| Matchcode | TC10U16VB |
| Style | CHIP |
| Unit Pack | 8000 |
| Standard Leadtime | 12 weeks |
| U(N) | 16V |
| T(A)min | -55°C |
| EIA code | 3528 |
| Width | 2.8mm |
| Automotive | NO |
| C(N) | 10µF |
| T(A)max | 125°C |
| Leakage current | 1.6µA |
| Dielectric | TA2O5 |
| Dissip.factor | 0.06 |
| ESR at frequen. | 100kHz |
| Case code | B |
| MOQ | 8000 |
| Length | 3.5mm |
| ESR at temp. | 25°C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 3.5 mm |
| Case Width | 2.8 mm |
咨询QQ
热线电话