所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance | 100µF |
| Depth | 4.3mm |
| Dimensions | 7.3 x 4.3 x 2.9mm |
| Electrolyte Type | Solid |
| Equivalent Series Resistance | 0.9Ω |
| Height | 2.9mm |
| Leakage Current | 6.3 μA |
| Length | 7.3mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package/Case | 7343-31 |
| Tolerance | ±10% |
| Tolerance Minus | -10% |
| Tolerance Plus | +10% |
| Voltage | 6.3 V dc |
| Product Range | :AVX - TAJ Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Voltage Rating | :6.3V |
| Capacitor Case Style | :2917 [7343 Metric] |
| Manufacturer Size Code | :D |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Packaging | :Cut Tape |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Capacitor Mounting | :SMD |
| Capacitor Terminals | :SMD |
| External Depth | :2.9mm |
| External Length / Height | :7.30mm |
| External Width | :4.30mm |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Terminal Type | :Surface Mount (SMD, SMT) |
| Tolerance + | :10% |
| Tolerance - | :10% |
| Voltage Rating V DC | :6.3V |
| Weight (kg) | 0.000373 |
| Tariff No. | 85322100 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话