所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7343-31,D |
| Capacitance Value | 150 uF |
| Voltage | 6.3 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | D |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 0.9 Ohm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Product Height | 2.9 mm |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Construction | Flat |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| メーカ | AVX |
| 製品カテゴリ | タンタル キャパシタ - 固体 SMD |
| RoHS | いいえ |
| 静電容量 | 150 uF |
| 定格電圧 | 6.3 V |
| 公差 | 20 % |
| ケースコード(インチ) | 2917 |
| ケースコード(mm) | 7343 |
| 高さ | 3.1 mm |
| Mfr ケースコード | D Case |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 125 C |
| シリーズ | TAJ |
| 製品 | Tantalum Solid Standard Grade - Other Various |
| パッケージ化 | Reel |
| 寸法 | 4.3 mm W x 7.3 mm L |
| パッケージ/ケース | 2917 (7343 metric) |
| 末端様式 | SMD/SMT |
| 別の部品番号 | TAJD157M006H |
| Product | Tantalum Solid Standard Grade - Other Various |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | TAJ |
| Case Code - mm | 7343 |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Height | 3.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 150 uF |
| Case Length | 7.3 mm |
| Case Code - in | 2917 |
| Package / Case | 2917 (7343 metric) |
| Case Width | 4.3 mm |
| Part # Aliases | TAJD157M006H |
| Mfr Case Code | D Case |
咨询QQ
热线电话