所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7343-31,D |
| Capacitance Value | 470 uF |
| Voltage | 6.3 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | D |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 0.4 Ohm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Product Height | 2.9 mm |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Construction | Flat |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 470 uF |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| ESR | 0.4 Ohms |
| Case Code - in | 2917 |
| Case Code - mm | 7343 |
| Height | 3.1 mm |
| Mfr Case Code | D Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | TAJ |
| Product | Tantalum Solid Standard Grade - Other Various |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 4.3 mm W x 7.3 mm L |
| Dissipation Factor DF | 12 |
| Leakage Current | 28 uA |
| Package / Case | 2917 (7343 metric) |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Part # Aliases | TAJD477M006R |
| Polarity | Polar |
| Product Length | 7.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 28 |
| Equivalent Series Resistance Type | Standard |
| Product Depth | 4.3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 2.9 |
| Dissipation Factor | 12 |
| Equivalent Series Resistance | 0.4 |
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 1000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 7.3 mm |
| Case Width | 4.3 mm |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| DCL | 28 uA |
| DF | 12% |
| Lead Spacing (nom) | Not Required mm |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Seal | Not Required |
| Length W/Weld (max) | Not Required mm |
| Insulation | Not Required |
| Product Length (mm) | 7.3 mm |
| Product Depth (mm) | 4.3 mm |
| Product Height (mm) | 2.9 mm |
| Seated Plane Height | Not Required mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Length W/Weld | Not Required mm |
| Case | D |
| Capacitor type | tantalum |
| Gross weight | 0.51 g |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Operating voltage | 6.3V |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 2000 |
| spg | 2000 |
咨询QQ
热线电话