所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Probes |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Equipment Type | Oscilloscopes |
| Bandwidth | 2.5 GHz |
| Voltage Rating | 30 V |
| Description/Function | Designed for oscilloscopes with the TekVPI probe interface |
| Series | TAP |
| Type | Active Probes |
| Attenuation | 10x |
| Connector Type | BNC |
| Maximum Common Mode Input Voltage | ±30V ac/dc |
| Model Number p | TAP2500 |
| Probe Type | Active |
| Rise Time | 140ps |
| rohs | Not Applicable |
| Unit Weight | 3.209931 oz |
| Suitable for | Tektronix DPO2000B |
| Division ratio | 10:1 |
| VDC max | 30 |
| Input: Impedance F | 0.8 |
| VAC max | 30 |
| Design | Voltage |
| Input impedance Ohm | 40 |
咨询QQ
热线电话