所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 0.5 |
| Lead Style | M5 Threaded |
| Mounting Feature | Flanges |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Height | 0.945" (24.00mm) |
| Size / Dimension | 2.559" L x 2.362" W (65.00mm x 60.00mm) |
| Coating, Housing Type | Epoxy Coated |
| Power (Watts) | 600W |
| Standard Package | 1 |
| Tolerance | ±10% |
| Composition | Thick Film |
| Package/Case | Box |
| Product Category | Planar Resistors |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 150 C |
| Series | TAP600 |
| Voltage Rating | 5 kV |
| Termination Style | Flange |
| Resistance | 500 mOhms |
| Case Length | 65.8 mm |
| Case Height | 32.5 mm |
| Power Rating | 600 W |
| Type | 600 Watt Heat Sinkable Planar |
| Case Width | 60.8 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Material, Element | Thick Film |
| Package Type | Planar |
| Power, Rating | 600 W |
| Special Features | Heat Sink |
| Termination | SMT |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话