所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Style | Dipped |
| Capacitance Value | 68 uF |
| Voltage | 6.3 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Equivalent Series Resistance | 1.8 Ohm |
| Lead Pitch For Radial | 2.5 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Product Diameter | 6.5(Max) mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 68 uF |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| ESR | 1.8 Ohms |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Dimensions | 6.5 mm Dia. x 10 mm L |
| Lead Spacing | 2.5 mm |
| Series | TAP |
| Product | Tantalum Solid Dipped |
| Packaging | Reel |
| Case Diameter | 6.5 mm |
| Case Length | 10 mm |
| Dissipation Factor DF | 8 |
| Lead Diameter | 0.5 mm |
| Leakage Current | 3.4 uA |
| Factory Pack Quantity | 750 |
| Voltage Rating DC | 6.3 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话