所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Style | Dipped |
| Capacitance Value | 68 uF |
| Voltage | 6.3 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Equivalent Series Resistance | 1.8 Ohm |
| Lead Pitch For Radial | 2.5 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Product Diameter | 6.5(Max) mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 68 uF |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| ESR | 1.8 Ohms |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Dimensions | 6.5 mm Dia. x 10 mm L |
| Lead Spacing | 2.5 mm |
| Series | TAP |
| Product | Tantalum Solid Dipped |
| Packaging | Bulk |
| Case Diameter | 6.5 mm |
| Case Length | 10 mm |
| Dissipation Factor DF | 8 |
| Lead Diameter | 0.5 mm |
| Leakage Current | 3.4 uA |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Voltage Rating DC | 6.3 V |
| Polarity | Polar |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 3.4 |
| Equivalent Series Resistance Type | Standard |
| Mounting | Through Hole |
| Product Height | 10(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 2.5 |
| Dissipation Factor | 8 |
| Equivalent Series Resistance | 1.8 |
| Seated Plane Height | 10(Max) |
| Wire Form | Straight |
| Product Diameter | 6.5(Max) |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Range | :AVX - TAP Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85322100 |
| Terminal pitch | 5mm |
| Capacitor type | tantalum |
| Gross weight | 0.4 g |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Operating voltage | 6.3V |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 1000 |
| spg | 1000 |
咨询QQ
热线电话