所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Barrier Strip |
| Number of Contacts | 24 |
| Number of Circuits | 12 |
| Pitch | 17.4 mm |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Panel Mount |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Wire Size | 10-14 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Terminal Finish | Zinc |
| Current Rating | 75A |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 6-14 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Number of Wire Entries | 24 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 8.544001 oz |
| Standard Pack: | 25 |
咨询QQ
热线电话