所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 8.2k |
| Power Per Element | 62.5mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Isolated |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Height | 0.028" (0.70mm) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Resistors | 4 |
| Standard Package | 5,000 |
| Tolerance | ±5% |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| Other Names | TC164J-8.2KCT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temp Range | -55C to 155C |
| Terminal Pitch | 0.8 mm |
| Rad Hardened | No |
| No. of Terminals | 8 |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 5% |
| Resistance | 8200 ohm |
| Termination Style | Concave |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Type | Array |
| Power Rating | 1/16 W |
| Circuit Designator | ISOL |
| Package / Case | 1206(4 X 0603) |
| Military Standard | Not Required |
| Product Length (mm) | 3.2 mm |
| Product Depth (mm) | 1.6 mm |
| Product Height (mm) | 0.6 mm |
| Case Style | Molded |
| Power Rating Per Resistor | 1/16 W |
| Resistance Tolerance | :± 5% |
| Power Rating per Element | :62.5mW |
| Voltage Rating | :50V |
| No. of Elements | :4 |
| Resistor Case Style | :1206 [3216 Metric] |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Climatic Category | :55/125/56 |
| External Depth | :0.6mm |
| External Length / Height | :3.2mm |
| External Width | :1.6mm |
| Full Power Rating Temperature | :70°C |
| Operating Temperature Max | :155°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +155°C |
| Reel Quantity | :5000 |
| Resistor Element Material | :Thick Film Array |
| Resistor Mounting | :SMD |
| Series | :ARC |
| Temperature Coeff. + | :200ppm/°C |
| Temperature Coeff. - | :200ppm/°C |
| Tolerance + | :5% |
| Tolerance - | :5% |
| Voltage Rating V AC | :50V |
| Voltage Rating V DC | :50V |
| Weight (kg) | 0.000011 |
| Tariff No. | 85332100 |
咨询QQ
热线电话