所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44PLCC |
| Resolution | 3 1/2 Digit |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Dual Slope |
| Digital Interface Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 27 |
| MOQ | 80 |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Digits or Characters | A/D 3.5 Digits |
| Supplier Device Package | 44-PLCC |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 55µA |
| Voltage - Supply | 9V |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Configuration | 7 Segment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Product Category | LCD Drivers |
| Maximum Power Dissipation | 1230 mW |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Factory Pack Quantity | 27 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | TC7126 |
| Brand | Microchip Technology |
| Pd - Power Dissipation | 1230 mW |
| Height | 3.87 mm |
| Width | 16.59 mm |
| Length | 16.59 mm |
咨询QQ
热线电话