所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 40PDIP |
| Resolution | 3 1/2 Digit |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Dual Slope |
| Digital Interface Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 10 |
| MOQ | 192 |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Through Hole |
| Digits or Characters | A/D 3.5 Digits |
| Supplier Device Package | 40-PDIP |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 55µA |
| Voltage - Supply | 9V |
| Package / Case | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Configuration | 7 Segment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Product Category | LCD Drivers |
| Maximum Power Dissipation | 1230 mW |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | TC7126 |
| Brand | Microchip Technology |
| Height | 4.95 mm (Max) |
| Width | 14.73 mm (Max) |
| Length | 53.21 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 1230 mW |
咨询QQ
热线电话