所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LCD Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | PLCC-44 |
| Packaging | Reel |
| Maximum Power Dissipation | 1230 mW |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Life | Obsolete |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 500 |
| Digits or Characters | A/D 3.5 Digits |
| Supplier Device Package | 44-PLCC |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 55µA |
| Voltage - Supply | 9V |
| Configuration | 7 Segment |
| rohs | Request inventory verification / Request inventory verification |
咨询QQ
热线电话