Kyocera Industrial Ceramics Corporation
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Viewing Area | 70.56mm L x 52.92mm W |
| Diagonal Screen Size | 3.5" (88.90mm) |
| Display Mode | Transmissive |
| Dot Pitch | 0.07mm x 0.22mm |
| Backlight | LED |
| Standard Package | 96 |
| Interface | Parallel, 24-Bit (RGB) |
| Dot Pixels | 320 x 240 (QVGA) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Touchscreen | No |
| Service life, backlight | 60000 |
| Brightness | 400 |
| Active area W x H | 70.56 x 52.92 mm |
| Viewing angle | 12 o'clock |
| Operating temperature | -20...+70 °C |
| Backlight type | LED |
| Dimensions module W x H x D | 76.9 x 63.9 x 4.9 mm |
| No of colours | 16700000 |
| Resolution | 320 x 240 Pixel |
| Size | 3.5" |
咨询QQ
热线电话