所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16Power PDIP |
| Type | Stepper Motor Controller |
| Maximum Operating Current | 25 mA |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| RoHS | No |
| Product | Stepper Motor Controllers / Drivers |
| Operating Supply Voltage | 50 V |
| Supply Current | 25 mA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Life | Obsolete |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Mounting Type | Through Hole |
| Applications | General Purpose |
| Voltage - Load | 10 V ~ 45 V |
| Supplier Device Package | 16-PowerDIP |
| Current - Output | 1.5A |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Interface | Parallel |
| Output Configuration | Full H-Bridge, (1) Single |
| Other Names | 497-2188-5 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话