所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28TSSOP |
| Resolution | 10 Bit |
| Sampling Rate | 40 Msps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Pipelined |
| Digital Interface Type | Parallel |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 60(Typ) dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Conversion Rate | 40000 KSPs |
| SNR | 57 dB |
| Interface Type | Parallel |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-28 |
| Maximum Power Dissipation | 125 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Converters | 1 |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Voltage Reference | Internal, External |
| Series | THS1041 |
| Tensione di alimentazione singola minima | 3 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| Montaggio | Surface Mount |
| Tipo di interfaccia digitale | Parallel |
| Confezione fornitore | TSSOP |
| PCB | 28 |
| Riferimento tensione | Internal|External |
| RoHS UE | Compliant |
| Tipo di ingresso | Voltage |
| Dissipazione massima della potenza | 125 |
| Numero di ADC | 1 |
| Nome standard sulla confezione | TSSOP |
| Temperatura d'esercizio minima | -40 |
| Forma conduttore | Gull-wing |
| Polarità della tensione d'ingresso | Bipolar |
| Fonte di alimentazione tensione | Analog and Digital |
| Tensione di alimentazione singola massima | 3.6 |
| Numero dei pin | 28 |
| Confezione | Tube |
| Ingresso differenziale | Yes |
| Architettura | Pipelined |
| Non linearità del differenziale | -0.9/1LSB |
| Package Length | 9.8(Max) |
| Tensione di alimentazione singola tipica | 3.3 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Errore non lineare integrale | ±1.5LSB |
| Tipo di segnale input | Single-Ended|Differential |
| Massima temperatura d'esercizio | 85 |
| Tipo di convertitore | General Purpose |
| Velocità di campionatura | 40Msps |
| Tensione in entrata | ±0.5V/±1V |
| Risoluzione | 10bit |
| Number of Bits | 10 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Parallel |
| Sampling Rate (Per Second) | 40M |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 2 Single-Ended, Unipolar; 1 Differential, Unipolar |
| Package/Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.004145 oz |
| Power Dissipation | 125 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 28 |
| Rated Input Volt | �0.5/�1 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 40000 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Differential Input | Yes |
| Input Polarity | Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3.3 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Differential Linearity Error | -0.9LSB/1LSB |
| Integral Nonlinearity Error | �1.5LSB |
| Status | OBSOLETE |
| Replaced By | ADC10040CIMTX/NOPB |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Power Consumption | 103 |
| ENOB | 9.5 |
| HiRel | |
| Package Group | TSSOP |
| Analog Voltage AV/DD | 3.6 |
| Input Range | 2V (p-p) |
| Reference Design | |
| Interface | Parallel CMOS |
| # Input Channels | 1 |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Reference Mode | Int Ext |
| Datasheet | SLAS289C |
| Digital Supply | 3.6 |
| SINAD | 60 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | 1.5 |
| Analog Input BW | 900 |
| SFDR | 70 |
咨询QQ
热线电话