所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Type | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 V |
| Maximum Holding Current | 30 mA |
| Surge Current Rating | 60 A |
| Peak On-State Voltage | 1.7@8.4A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 2 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 10 mA |
| Operating Temperature | -40 to 110 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 15000 |
| Product Category | Triacs |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Gate Trigger Current | 10 mA |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 2 mA |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | Through Hole |
| Non Repetitive On-State Current | 60 A |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TO-220 |
| On-State Voltage | 1.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 110 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话