所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None OFF |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 15@125VAC 30VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 30 V |
| Maximum Power Rating | 559.27 VA |
| Contact Material | Fine Silver/Silver Cadmium Oxide |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Mechanical Life | 100000 Cycles |
| Standard Package | Bulk |
| rohs | Compliant |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Current Rating | 15 A |
| Contact Rating | 15 A at 250 VAC |
| Mounting Hole Size | 36.83 mm x 21.08 mm |
| Series | TIG |
| Contact Form | SPST |
| Switch Function | ON - OFF |
| Termination Style | Solder Lug |
| Mounting Hole | Rectangle |
| Actuator | Rocker |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Configuration | :DPST |
| Switch Operation | :On-None-Off |
| Contact Current Max | :15A |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| Switch Mounting | :Panel |
| Actuator / Cap Color | :Black |
| Contact Current AC Max | :15A |
| Weight (kg) | 0.014 |
| Tariff No. | 85365005 |
| Brand/Series | TippetteSeries |
| Color,Button | Black |
| ContactForm | SPST |
| Current,Rating | 10Amps |
| DielectricStrength | 1000V |
| ElectricalLife | 25000Cycles |
| Material,Body | Brassorcopper |
| Material,Contact | FineSilver,SilverCad-Oxide |
| MechanicalLife | 100000Cycles |
| MountingHoleSize | 0.83x1.45In. |
| MountingType | Snap-In |
| NumberofPoles | 2 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | On-None-Off |
| Standards | ULRecognized,CSACertified,VDEApproved |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Rocker |
| Voltage,Rating | 125VAC |
咨询QQ
热线电话