所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 50k |
| Packaging | Bulk |
| Power - Max | 75mW |
| Standard Package | 1,000 |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Package/Case | Bead |
| Package / Case | Bead |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Diameter | 2.4 mm |
| Type | NTC |
| B Tolerance | + / - 0.1 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Lead Diameter | 0.65 mm |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | Wire Lead |
| Series | TK95 |
| Brand | Amphenol Advanced Sensors |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| B Parameter | 50000 K |
| Resistance | 50 kOhms |
| Tolerance | 0.1 C |
| Length | 76 mm |
| Tradename | THERMOMETRICS |
| Beta Value | B25/85 |
| Power Rating | 75 mW |
| Lead Spacing | 5 mm |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话