所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Outline | 8.30mm x 7.00mm |
| Operating Force | 280gf |
| Actuator Type | Round Button |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Standard Package | 100 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Actuator Orientation | Side Actuated |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Switch Travel | 0.20mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Height off PCB, from Pins | 10.70mm |
| Illumination | Illuminated |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.3 VDC |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Features | Tactile Feedback |
咨询QQ
热线电话