所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Circuit | DPDT |
| Illumination | Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 6A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.50mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Illumination Type, Color | LED, White |
| Actuator Type | Flatted |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 12V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Bushing Thread | M12 x 1 |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3.6 VDC |
| Actuator Material | Polycarbonate (PC) |
| Actuator Length | 17.50mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Switch Operation | :On-None-On |
| Contact Voltage AC Nom | :125V |
| Contact Voltage DC Nom | :12V |
| Contact Current Max | :6A |
| Switch Terminals | :Solder |
| Actuator Style | :Toggle |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85365080 |
| ActuatorType | Lever |
| ContactForm | DPDT |
| Current,Rating | 6Amps |
| DielectricStrength | 1500VAC |
| IPRating | IP65 |
| MountingHoleSize | 0.492In. |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 2 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | OnNoneOn |
| SpecialFeatures | FullyIlluminated |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Toggle |
| Voltage,Rating | 125VAC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话