所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Lighted Toggle |
| Electrical Life | 25000 |
| Product Length | 18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 55 |
| Product Depth | 18 |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Maximum Current Rating | 6@125VAC 12VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 12 |
| Base/Housing Material | Diallyl Phthalate/(Glass Fiber/Po... |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -10 |
| Product Height | 48.5 |
| Mechanical Life | 50000 |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Circuit | DPDT |
| Illumination | Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 6A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.50mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Illumination Type, Color | LED, Blue |
| Actuator Type | Flatted |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 12V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Bushing Thread | M12 x 1 |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3.6 VDC |
| Actuator Material | Polycarbonate (PC) |
| Actuator Length | 17.50mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temperature Max Deg. C | 55C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -10C |
| Product Length (mm) | 18 mm |
| Product Depth (mm) | 18 mm |
| Mechanical Life | 50000 |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V VAC |
| DELETED | Compliant |
| Product Height (mm) | 48.5 mm |
| DC Voltage Rating (Max) | 12V VDC |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Switch Operation | :On-On |
| Contact Voltage AC Nom | :125V |
| Contact Voltage DC Nom | :12V |
| Contact Current Max | :6A |
| Switch Terminals | :Solder |
| Switch Mounting | :Panel |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Actuation Type | :Lever |
| Bush Thread Length | :10mm |
| Colour | :Hi-Blue |
| Contact Current @ Contact Voltage AC Max | :3A |
| Contact Current @ Contact Voltage DC Max | :6A |
| Contact Current AC Max | :3A |
| Contact Current DC Max | :5A |
| Contact Resistance | :10mohm |
| Contact Voltage AC Max | :250VAC |
| Contact Voltage DC Max | :12VDC |
| External Depth | :18mm |
| External Length / Height | :38.5mm |
| External Width | :18mm |
| Height | :38.5mm |
| Insulation Resistance | :1000Mohm |
| Insulation Resistance Voltage | :500V |
| Lever Length | :17.5mm |
| No. of Electrical Operations | :25000 |
| No. of Mechanical Operations | :50000 |
| No. of Poles | :2 |
| Operating Temperature Max | :55°C |
| Operating Temperature Min | :-10°C |
| Panel Cutout Diameter | :12.5mm |
| Series | :TL |
| Switching Power Max | :0.4VA |
| Thread Size | :M12 x 1 |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85365007 |
| ActuatorType | Lever |
| ContactForm | DPDT |
| Current,Rating | 6Amps |
| DielectricStrength | 1500VAC |
| IPRating | IP65 |
| MountingHoleSize | 0.492In. |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 2 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | OnNoneOn |
| SpecialFeatures | FullyIlluminated |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Toggle |
| Voltage,Rating | 125VAC |
咨询QQ
热线电话