所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Force | 300gf |
| Termination Style | Gull Wing |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Actuator Height off PCB, from Pins | 6.40mm |
| Standard Package | 650 |
| Outline | 10.10mm x 10.10mm |
| Switch Function | Off-Mom |
| Circuit | SPST-NO |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 24VDC |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features | White Cap |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Switch Travel | 1.00mm |
| Actuator Type | Round Button |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Other Names | EG5062TR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 650 |
咨询QQ
热线电话