所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20PLCC |
| Resolution | 10 Bit |
| Sampling Rate | 38 ksps |
| Number of ADCs | 1 |
| Number of Analog Inputs | 11 |
| Architecture | SAR |
| Digital Interface Type | Serial (4-Wire) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Integral Nonlinearity Error | ±1LSB |
| Package Width | 9.04(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 20 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | No |
| Voltage Supply Source | Single |
| Input Voltage | 5V |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | PLCC |
| Standard Package Name | PLCC |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Package Length | 9.04(Max) |
| Pin Count | 20 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 |
| Package Height | 4.57(Max) - 0.51(Min) |
| Differential Nonlinearity | ±1LSB |
| Packaging | Tape and Reel |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | J-Lead |
| Number of Bits | 10 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 38k |
| Supplier Device Package | 20-PLCC (9x9) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Inputs and Type | 11 Single-Ended, Unipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 20-LCC (J-Lead) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Conversion Rate | 38 KSPs |
| Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Series | TLC1543 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 11 Channel |
| Interface Type | 4-Wire, Serial |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | PLCC-20 |
| SNR | Yes |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | PLCC |
| Rated Input Volt | 5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 38 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Polarity | Unipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Differential Linearity Error | �1LSB |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | PLCC (FN) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_slas052g.gif |
| Power Consumption | 4 |
| ENOB | |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SOIC PLCC SSOP |
| Analog Voltage AV/DD | 5.5 |
| Input Range | |
| Reference Design | |
| Interface | Serial SPI |
| # Input Channels | 11 |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 0 to 70 |
| Reference Mode | Ext |
| Datasheet | SLAS052G |
| Digital Supply | 5.5 |
| SINAD | |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | 1 |
| Analog Input BW | |
| SFDR |
咨询QQ
热线电话