所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOIC |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 0.71 MHz |
| Typical Slew Rate | 0.55@5V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Supply Current | 1@5V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.95@±2.5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.000001(Typ)@±2.5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 40@5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.4 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.2 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.0006@5V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 114.81 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Manufacturer Type | Low Noise Amplifier |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 14 |
| Screening Level | Automotive |
| Maximum Power Dissipation | 950 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 |
| Maximum Input Bias Current | 0.000001(Typ)@±2.5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 1@5V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 0.71 |
| Typical Voltage Gain | 114.81 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Output Type | CMOS|Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 70 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.2 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Input Offset Current | 0.0000005(Typ)@±2.5V |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.95@±2.5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.4 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Typical Slew Rate | 0.55@5V |
| Technology | LinCMOS |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 850µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.4 V ~ 16 V, ±2.2 V ~ 8 V |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 0.55 V/µs |
| Current - Input Bias | 1pA |
| Voltage - Input Offset | 300µV |
| Number of Circuits | 4 |
| Gain Bandwidth Product | 730kHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Supply Current | 1 mA |
| Operating Supply Voltage | 4.4 V to 16 V, +/- 2.2 V to +/- 8 V |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Unit Weight | 0.004706 oz |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Input Bias Current - Max | 150 pA |
| Shutdown | No Shutdown |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 50 mA |
| Series | TLC2264A |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Offset Voltage | 950 uV |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
咨询QQ
热线电话