所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20PDIP |
| Resolution | 8 Bit |
| Sampling Rate | 25 ksps |
| Number of ADCs | 1 |
| Number of Analog Inputs | 11 |
| Architecture | SAR |
| Digital Interface Type | Serial (SPI) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Integral Nonlinearity Error | ±0.5LSB |
| Package Width | 6.6(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 20 |
| Maximum Power Dissipation | 10 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | No |
| Voltage Supply Source | Single |
| Input Voltage | 5V |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Package Length | 26.92(Max) |
| Pin Count | 20 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Differential Nonlinearity | ±0.5LSB |
| Packaging | Tube |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Through Hole |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 25k |
| Number of Converters | 1 |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 11 Single-Ended, Unipolar |
| Other Names | 296-2927-5 |
| Package/Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 24.33 x 6.35 x 4.57mm |
| Height | 4.57mm |
| Length | 24.33mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | PDIP |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Width | 6.35mm |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Package / Case | PDIP-20 |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.5 V |
| Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| Unit Weight | 0.042297 oz |
| Number of Channels | 12 Channel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Conversion Rate | 25 KSPs |
| Maximum Power Dissipation | 10 mW |
| Series | TLC542 |
| Mounting Style | Through Hole |
| SNR | Yes |
| Interface Type | Serial, SPI |
| Power Dissipation | 10 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Rated Input Volt | 5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 25 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Polarity | Unipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Differential Linearity Error | �0.5LSB |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (N) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 20 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_slas075c.gif |
| Power Consumption | 6 |
| ENOB | |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP PLCC SOIC |
| Analog Voltage AV/DD | 5.25 |
| Input Range | |
| Reference Design | |
| Interface | Serial SPI |
| # Input Channels | 11 |
| Operating Temperature Range | |
| Reference Mode | Ext |
| Datasheet | SLAS075C |
| Digital Supply | 5.25 |
| SINAD | |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | 0.5 |
| Analog Input BW | |
| SFDR | |
| 整体非线性误差 | ±0.5LSB |
| 采样率 | 25ksps |
| 输入信号类型 | 单端 |
| 典型单电源电压 | 5 V |
| 安装类型 | 通孔 |
| 分辨率 | 8 位 |
| 高度 | 4.57mm |
| 输入类型 | 电压 |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 宽度 | 6.35mm |
| 封装类型 | PDIP |
| 模数转换器数目 | 1 |
| 引脚数目 | 20 |
| 长度 | 24.33mm |
| 数字式接口类型 | 串行 (SPI) |
| 尺寸 | 24.33 x 6.35 x 4.57mm |
| 结构 | SAR |
| DNL - Differential Nonlinearity | +/- 0.5 LSB |
| Analog Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Texas Instruments |
| Reference Type | External |
| INL - Integral Nonlinearity | +/- 0.5 LSB |
| Digital Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Pd - Power Dissipation | 10 mW |
咨询QQ
热线电话