所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOP |
| Resolution | 8 Bit |
| Sampling Rate | 40 ksps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | SAR |
| Digital Interface Type | Serial (SPI) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of ADCs | 1 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Integral Nonlinearity Error | ±0.5LSB |
| Package Width | 5.6(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | No |
| Voltage Supply Source | Single |
| Input Voltage | 5V |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOP |
| Standard Package Name | SOIC |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 6 |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Package Length | 6.5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Package Height | 1.85(Max) |
| Differential Nonlinearity | ±0.5LSB |
| Packaging | Tube |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 40k |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 1 Single-Ended, Unipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Package / Case | SOP-8 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 6 V |
| Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| Unit Weight | 0.004325 oz |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Conversion Rate | 40 KSPs |
| Maximum Power Dissipation | 15 mW |
| Series | TLC549 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| SNR | Yes |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Interface Type | Serial, SPI |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOP |
| Rated Input Volt | 5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 40 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Polarity | Unipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 6 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Differential Linearity Error | �0.5LSB |
咨询QQ
热线电话