所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48SSOP |
| High Level Output Current | -30000 uA |
| Low Level Output Current | 640000 uA |
| Operating Supply Voltage | 4.5 to 5.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 1500 mW |
| Number of Segments | 128 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 1.6 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SSOP-48 |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Series | TLC5920 |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | SSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 2.79(Max) - 0.2(Min) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 1500 |
| Maximum Supply Current | 1600 |
| PCB | 48 |
| High Level Output Current | -30000 |
| Package Width | 7.59(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Supplier Package | SSOP |
| Package Length | 16(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Low Level Output Current | 640000 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 48 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 16 |
| Internal Driver | Both |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Voltage - Output | 17V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | LED Lighting Display, Signage, Automotive |
| Frequency | 10MHz |
| Topology | Linear, High Side |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.021175 oz |
| Package Type | SSOP |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -20C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Supply Current | 1600 mA |
| DELETED | Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -20 to 85 |
| Package | Pins | SSOP (DL) | 48 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1000 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Ch to Ch Accuracy | 6 |
| Per Channel Drive | 30 |
| Analog Dimming Steps | |
| HiRel | |
| Package Group | SSOP |
| Data Vin | 5.5 |
| Per Channel PWM Steps | |
| Reference Design | |
| Data Input | Serial |
| Operating Temperature Range | -20 to 85 |
| LED Voltage | 17 |
| Datasheet | SLAS264A |
| Special Features | |
| Rating | Catalog |
| Data Transfer Rate | 10 |
| TI Design | |
| Output Channels | 16 |
| 内部驱动器 | Both |
| 电压 - 输出 | 17V |
| 类型 - 初级 | LED Lighting Display, Signage, Automotive |
| 操作温度 | -20°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| 恒流 | Yes |
| 频率 | 10MHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出数 | 16 |
| 典型工作电源电压 | 5 V |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 高度 | 2.59mm |
| 段数 | 128 |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 最大电源电流 | 1.6 mA |
| 宽度 | 7.49mm |
| 封装类型 | SSOP |
| 引脚数目 | 48 |
| 长度 | 15.88mm |
| 尺寸 | 15.88 x 7.49 x 2.59mm |
| Output Current | 30 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation | 1.5 W |
| Supply Current - Max | 1.6 mA |
| Operating Frequency | 10 MHz |
咨询QQ
热线电话