所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Dominant Wavelength | 565(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Forward Current | 30 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 100 |
| Type | Uni-Color |
| Viewing Angle | 44 |
| Reverse Voltage | 6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Lens Appearance | Colored Non Diffused |
| Maximum Forward Voltage per Color | 3 |
| Peak Wavelength | 555 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| LED Material | GaP |
| Lens Dimensions | 2.9x2.9x3.5 |
| Supplier Package | T-1 |
| Standard Package Name | T-1 |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Number of LEDs | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Color | Green |
| Package Diameter | 3.2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Package Height | 4.5 |
| Intensity | 12.5mcd(Max) |
| Lens Shape Type | Circular |
| High Brightness | No |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Series | * |
| Standard Package | 5,000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 3mm, T-1 |
| Viewing Angle | 44° |
| Wavelength - Dominant | 555nm |
| Millicandela Rating | 2.5mcd ~ 20mcd |
| Wavelength - Peak | 555nm |
| Package / Case | Radial |
| Current - Test | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.4V |
| Height | 4.50mm |
| Lens Type | Clear |
咨询QQ
热线电话