所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4PDIP |
| Output Device | MOSFET |
| Product Category | MOSFET Output Optocouplers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels per Chip | 1 Channel |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
| Forward Current | 7.5 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Bulk |
| Maximum Forward Diode Voltage | 1.3 V |
| Maximum Input Diode Current | 50 mA |
| Maximum Reverse Diode Voltage | 5 V |
| Output Type | DC |
| Package / Case | DIP-4 |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| I/O Isolation Voltage | 2500(RMS) |
| Circuit Arrangement | 1 Form A |
| Maximum Input Current | 50 |
| Maximum Output Current | 0.5 |
| Input Type | DC |
| Maximum Output Voltage | 60 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 1.3 |
| Pin Count | 4 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Vr - Reverse Voltage | 5 V |
| If - Forward Current | 7.5 mA |
| Vf - Forward Voltage | 1.3 V |
| Brand | Toshiba |
| Number of Channels | 1 Channel |
咨询QQ
热线电话